Różnorodność wkładów chłonnych dedykowanych do OTULACZA/KIESZONKI pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet tych najbardziej wygórowanych.

Dla zwolenników naturalnych materiałów oraz dla dzieci nietolerujących syntetycznych produktów w kontakcie ze skórą proponujemy:

 1. Natura Line
  Włady bambusowe to proste rozwiązanie do otulaczy/kieszonek.
  Wkłady zbudowane są z dwóch warstw: niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bambusowej oraz jednej wewnętrznej warstwy z niebielonej, naturalnej bawełny organicznej. Występują w 3 rozmiarach: L, M i S. Ekstremalną chłonność wkładów L i M można uzyskać, dopinając do nich wkład S.
 2. Wkłady Covers Cotton Organic i Covers Bamboo
  Wewnętrzne warstwy wkładu Covers Cotton Organic to naturalna bawełna organiczna w postaci miękkiej, puszystej frotty, mającej doskonałe właściwości chłonne. Trzy warstwy niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bawełnianej oraz dwóch zewnętrznych warstw z niebielonej, naturalnej bawełny. Taki układ daje aż 5 bardzo chłonnych warstw.
  Wkłady Covers Bamboo zbudowane są z trzech warstw niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bambusowej oraz wewnątrz z jednej warstwy niebielonej, naturalnej bawełny. Taki układ daje 4 bardzo chłonne warstwy.
  Wkłady Covers mają kształt klepsydry o dużej powierzchni wchłaniania zarówno z przodu, jak i z tyłu wkładu oraz posiadają wodoodporne „burty” z systemem NO-CRUSH. Dzięki temu rozwiązaniu nie pozwalają wilgoci przedostać się na pieluszkę, a jednocześnie doskonale uszczelniają wkład przy nóżce, gdyż nie powodują odciśniętych śladów na skórze dziecka.
  Klepsydrowy kształt wkładu dodatkowo zwiększa jego powierzchnię chłonną, dając większą pojemność oraz generując dodatkową powierzchnię absorpcyjną. Warstwy frotty są otulane przez delikatną, naturalną i niebieloną bawełnę, co wynika z troski o zdrowie i komfort delikatnej skóry dziecka.
  Wkłady Covers Cotton Organic oraz Bamboo są dostępne w dwóch rozmiarach:
  - rozmiar S/M: 5-9 kg,
  - rozmiar L/XL: 9-16 kg.
 3. Wkład chłonny JUMBO
  Niebarwiona frotta bawełniano-bambusowa to materiał znany ze swej chłonności, ma strukturę pętelkową. Bazuje na osnowie tworzonej z napiętej przędzy, wokół której wiją się bardziej puszyste nitki bawełniano-bambusowe, tworząc pętelki. Połączenie dwóch naturalnych materiałów – bawełny i bambusa – w jeden splot, zaowocowało powstaniem tkaniny o bardzo wysokim stopniu chłonności, przy zachowaniu naturalnej miękkości i delikatności. Duet tych dwóch surowców świetnie się uzupełnia, dając początek tkaninie o wielu właściwościach, które z powodzeniem wykorzystuje wkład chłonny JUMBO.
  JUMBO zbudowany jest z kieszeni, 2-częściowego języka oraz luźnego boostera.
  Kieszeń umożliwia utrzymanie złożonych warstw (języka, boostera) w niezmienionej pozycji oraz zapobiega przemieszczeniom i rozłożeniu warstw umieszczonych wewnątrz.
  2-częściowy język daje możliwość swobodnego złożenia i pogrubiania miejsc newralgicznych – tych, gdzie istnieje potrzeba zwiększonej chłonności. W przypadku chłopców – przód wkładu, u dziewczynek – jego środkowa część.
  Dowolne złożenie języka oraz dołożenie boostera (wzmacniającego chłonność) pozwala na skompletowanie bardzo chłonnego zestawu, który można zamknąć w kieszeni, zapewniającej stabilność złożenia. Przy standardowym złożeniu (język w połowie schowany w kieszonce) otrzymujemy 6-warstwowy wkład chłonny. Natomiast przy zastosowaniu boostera (luźna część JUMBO) uzyskujemy nawet do 8 warstw chłonnych frotty bawełniano-bambusowej.
  Zaletą konstrukcji wkładu JUMBO jest możliwość wzmocnienia tylko newralgicznych miejsc bez konieczności tworzenia grubych wypełnień pieluszki. Forma kieszeni, wysuwanego języka i luźnego boostera, pozwala na rozłożenie wkładu do prania i suszenia, co znacznie skraca czas schnięcia.
  Wkład JUMBO jest dostępny w 2 rozmiarach:
  - rozmiar M: 5-9 kg,
  - rozmiar L: 9-16 kg.
 4. Wkład Newborn Cotton Organic
  Wkład noworodkowy Cotton Organic zbudowany jest z naturalnej, niepoddawanej procesowi wybielania bawełny organicznej.
  Zewnętrzne, delikatne warstwy bawełny zamykają wewnętrzne warstwy frotty bawełnianej – chłonnego absorbenta wilgoci. Puszysta, naturalna i niebielona frotta bawełniana zapewnia odpowiednią warstwę chłonną wkładu. Dodatkowym elementem wkładu jest system NO-CRUSH, czyli elastyczne, boczne ”burty”, które szczelnie i delikatnie otulają udka dziecka, zabezpieczając przed wyciekiem zawartości wkładu poza pieluszkę.
  Wkłady Newborn Cotton Organic to doskonała alternatywa dla maluchów, które źle znoszą kontakt z materiałem syntetycznym oraz preferują naturalne tkaniny w kontakcie ze skórą.
  Wrażliwa skóra dziecka ma zapewniony kontakt z wyjątkowo delikatnym, naturalnym i certyfikowanym materiałem Cotton Organic.
  Pozostawia uczucie „mokro” – zalecana częsta zmiana wkładów.
  Materiały naturalne pozostawiają odczucie MOKRO od skóry dziecka.
  Pełna chłonność wkładów uzyskiwana jest po kilkukrotnym praniu i płukaniu pozwalającym na usunięcie naturalnych olejków z włókien.

Wyjątkowo elastyczne i miękkie jak pieluszki jednorazowe, szybkoschnące wkłady chłonne dostępne są w trzech wersjach:

 1. Thermo Air
  Szybkoschnące wkłady chłonne składające się z 3-warstwowej, mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE) zamkniętej w materiale termoregulacyjnym Thermo Mouse.
  Frotta dwustronna Hydro, z której szyjemy wkłady, została wyprodukowana w Polsce wg wskazówek Mommy Mouse. Jest wyjątkowo przewiewna i miękka oraz nie sztywnieje po praniu i błyskawicznie wysycha.
  Frotta została zamknięta w termoregulacyjnym materiale Thermo Mouse, który dzięki swojej strukturze natychmiast pochłania wilgoć oraz rozprowadza ją równomiernie wewnątrz wkładu. Dzięki temu osiągamy maksymalną chłonność całych wkładów, a nie tylko w miejscu zmoczenia. Materiał Thermo Mouse zachowuje poczucie umiarkowanej suchości dla skóry maluszka. Warstwa termoregulacyjna pozwala również na zamianę latem – Kieszonki polar w Otulacz. Wystarczy, że ułożymy wkład na wewnętrznej kieszonce pieluchy. Cały wkład jest niezwykle delikatny zarówno dla skóry dziecka, jak i rąk rodziców.
 2. Bamboo Air
  Wkład składa się z dwóch warstw mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE), czyli frotty Hydro zamkniętej z jednej strony w materiale termoregulacyjnym, a z drugiej wzmocnionej bardzo chłonną i miękką frottą bambusową, wyprodukowaną w Polsce i posiadającą certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Warstwa bambusowa oprócz bardzo dobrych właściwości higroskopijnych, pozwala również na użycie wkładu na wewnętrznej powierzchni Pieluszki Kieszonki i np. zamianę latem Kieszonki w Otulacz, ponieważ bambus ma właściwości chłodzące. Takie rozwiązanie może być także stosowane przy odpieluchowaniu dzieci, bowiem bambus zachowuje odczucie „mokro” od skóry dziecka.
 3. Polar Air
  Wkład składa się z trzech warstw mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE), czyli frotty Hydro zamkniętej z jednej strony w materiale termoregulacyjnym Thermo Mouse, a z drugiej wzmocnionej chłonnym, miękkim i bardzo miłym w dotyku mikropolarkiem, posiadającym atest Bluesign CERTIFICATE. Polar jest doskonałym izolatorem wilgoci, który daje uczucie suchości dla skóry dziecka. Dla maluszków nietolerujących wilgoci i wrażliwych na mokrą pieluszkę, wkłady polarkowe są świetnym rozwiązaniem. Wystarczy dołożyć do wkładu właściwego – innego niż polarowy – warstwę polaru (sucha pielucha Polar), aby zaspokoić potrzeby dziecka.
  Różne kombinacje wkładów chłonnych pozwolą stworzyć wymagany zestaw dla różnych potrzeb maluszków. Składanie i zestawianie warstw chłonnych ogranicza tylko wyobraźnia rodziców.
  Do Otulaczy pasują również wkłady z systemu SIO, Night – Plus i Soft – spinane z wkładami SIO, stanowią doskonałą propozycję na nocne pieluchowanie, będąc jednocześnie ciekawą alternatywą dla formowanek.

Wkłady chłonne do kieszonki występują w trzech rozmiarach:

 • rozmiar S: 4-6 kg [28 x 11 cm],
 • rozmiar M: 6-10 kg [31 x 12 cm],
 • rozmiar L: 10 kg + [36,5 x 13 cm].

*Dzianina MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE) to materiał chłonny, który został wyprodukowany specjalnie dla Mommy Mouse. Kilka lat doświadczeń w pieluchowaniu wielorazowymi pieluszkami pozwoliło nam zaprojektować materiał o wyjątkowych właściwościach chłonnych i termoregulacyjnych. Dzianina ta miękko układa się między nóżkami dziecka i pozwala na prawidłowy rozwój motoryczny maluchów.

Chłonność 100% uzyskuje się natychmiast po pierwszym praniu.

Strona główna / Wkłady chłonne / Wkłady chłonne do Otulacza

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17