Dlaczego pieluszki wielorazowe są dobrym pomysłem?

Przede wszystkim to bardzo Prozdrowotne, Proekologiczne i Proekonomiczne rozwiązanie! Współczesne pieluszki wielorazowe znacznie różnią się od pieluszek tetrowych i ceratek wspominanych przez babcie. Miękkie, kolorowe z zewnątrz, idealnie dopasowujące się do ciała dziecka, szyte z materiałów zapewniających termoregulację, a także komfortowe w użytkowaniu – to główne zalety tego rozwiązania. W zależności od typu – AIO, kieszonki, otulacze z wkładami lub formowankami czy SIO – pozwalają na swobodę użycia i łatwą pielęgnację. W wielu przypadkach starczają na cały okres pieluchowania, przez co ograniczają koszty, zmniejszają ryzyko odparzeń, eliminują potrzebę stosowania kosmetyków (typu oliwki czy kremy), a także nie wpływają negatywnie na środowisko oraz nie generują stosów odpadów, które recykling jest niemożliwy.

Czy do otulacza można używać tetry jako wkładu chłonnego?

Tak, pieluszka typu OTULACZ to najbardziej uniwersalny rodzaj pieluchy wielorazowej, jako warstwy chłonnej zakładanej do wewnątrz można użyć każdego materiału o właściwościach chłonnych.

Dedykowane wkłady do otulacza możesz zobaczyć, klikając w poniższy link: https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/wklady-chlonne-co-do-czego-i-dlaczego/

Czy pieluchy wielorazowe dzielą się na rodzaje?

Wśród pieluch wielorazowych rozróżniamy kilka typów, np.: Otulacz, Otulacz SIO, Pieluszka Kieszonka, AIO… Nie ma jednej najlepszej – każdego maluszka należy traktować bardzo indywidualnie, bowiem dzieci różnią się budową ciała, przyzwyczajeniami, tolerancją na mokro czy rodzaj materiałów. Wybór rodzaju pieluszek zależy również, a może w głównej mierze, od indywidualnych preferencji rodzica.

Więcej informacji o naszych pieluszkach znajdziesz tutaj: https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/jakie-pieluszki-dla-mojego-dziecka/

Jakie pieluszki i jaką ich ilość zakupić na początek?

Aby odpowiednio dobrać rodzaj pieluszki musimy wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • waga i wiek dziecka,
  • budowa ciała.

W asortymencie Mommy Mouse znajdziemy propozycje dla dzieci z różnych grup wiekowych oraz na różnym etapie rozwojowym. Pieluszki i wkłady chłonne pogrupowano w 3 podstawowe rozmiary Newborn, One Size i Junior.

Pełny opis propozycji wraz z podglądem pieluszek znajdziesz tutaj: https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/od-niemowlaka-do-przedszkolaka-czyli-pieluszkowe-rozmiary-w-mm/

Jak wybrać odpowiednią pieluchę wielorazową?

Właściwy dobór systemu pieluchowania, czyli takiej pieluszki, która zaspokoi potrzeby naszego dziecka, zapewniając mu komfort, zdrową i suchą pupę, a przy tym będzie łatwa w obsłudze oraz posłuży na długo, jest sprawą kluczową dla świadomych rodziców.

Potrzeby dzieci różnią się, ponieważ każde dziecko należy traktować bardzo indywidualnie i starać się wyposażyć w pieluszki, które w maksymalnym stopniu spełnią swoje funkcje, zapewniając komfort maluchowi i jego mamie.

Najlepszą metodą doboru rodzaju pieluszek jest wypróbowanie przynajmniej kilku dostępnych na rynku systemów pieluchowania oraz zdobycie rzetelnej, merytorycznej wiedzy na temat tego, co z czym połączyć oraz jakie to przyniesie efekty, i czy tego właśnie potrzebujemy.

Jak właściwie dobrać wkład chłonny do pieluchy?

Powodzenie pieluchowania wielorazowego zależy w bardzo dużym stopniu od właściwie dobranego wkładu chłonnego – to ”serce” każdej pieluchy.

Należy wziąć pod uwagę:

  • adekwatny do pieluchy – rodzaj,
  • dostosowany do dziecka – rozmiar,
  • odpowiedni typ (zagwarantowanie potrzebnej chłonności),
  • indywidualne preferencje dziecka.

Cenne informacje na temat dopasowania optymalnego wkładu znajdziesz tutaj: https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/wklady-chlonne-co-do-czego-i-dlaczego/

Jaki asortyment pieluchowy będzie zalecany dla noworodka?

Wyprawka noworodka w dużej mierze jest uzależniona od wagi i budowy ciała dziecka, jak również od preferencji mamy oraz zasobności portfela Rodziców. Możemy bardzo ekonomicznie skompletować potrzebne pieluchy i wkłady chłonne, aczkolwiek nasz asortyment zaspokoi również potrzeby Rodziców szukających rozwiązań o najwyższym komforcie.

Przykładową, a zarazem polecaną przez MM „wyprawkę” obejrzysz tutaj: https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/wybierz-najlepsze-pieluszki-i-akcesoria-czyli-ekologiczna-wyprawka-noworodka/