Pieluszkowe ABC

Wybierz najlepsze pieluszki i akcesoria, czyli EKOLOGICZNA WYPRAWKA NOWORODKA

Lazy


Przeciętny maluch potrzebuje nosić pieluszki przez pierwsze 2,5 roku życia, a to przekłada się na 21 900 godzin spędzonych w materiałowym rynsztunku. Dlatego warto zgłębić temat pieluch dostępnych na rynku i wybrać te, które będą najlepsze dla naszej pociechy.

Mommy Wyprawka 1 400x533 1

Kochająca mama = przezorna mama!

Przygotowując się do przyjścia na świat ukochanego maleństwa, powinniśmy zachować umiar i podążać za głosem matczynego rozsądku. Ale przede wszystkim uzbroić się w fachową wiedzę na temat podstawowych potrzeb naszego niemowlaka, zwłaszcza w pierwszych tygodniach jego życia.

Dziecięca pieluszka to – bez wątpienia – nieodzowny atrybut każdego malucha. Wybierając pieluchy wielorazowego użytku, dokonujemy słusznego wyboru w imię szeroko pojętego dobra dziecka.

Sprawdź, zanim kupisz!

Może to banał, ale każdy rodzic chce dać swojej pociesze to, co najlepsze. W związku z tym dobór odpowiedniej pieluchy wielorazowej powinien być dobrze przemyślany. Najlepiej, aby brane pod uwagę pieluszki, spełniały 4 kluczowe wymogi jednocześnie, o których poniżej.

ZDROWE I BEZPIECZNE:

 • Zawierają naturalny materiał, który delikatnie przylega do skóry maluszka.
 • Minimalizują wystąpienie uczuleń, wysypek i podrażnień.
 • Wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych.
 • Ograniczają ryzyko odparzeń dzięki prawidłowej termowentylacji wewnątrz pieluszki.
 • Utrzymują optymalną temperaturę, zapobiegając przegrzewaniu jąder u chłopców.
 • Nie zawierają substancji chemicznych i toksycznych absorberów, zamieniających mocz w żel. A także środków konserwujących i zapachowych, obecnych w pieluchach jednorazowych. Wciąż rosnąca warstwa chłonna (chemiczna) pieluch jednorazowych, prowadzi do wydłużania czasu pomiędzy zmianami pieluchy, co wpływa niekorzystnie m.in. na drogi moczowe oraz skórę dziecka.

PRAKTYCZNE I PROSTE W UŻYTKOWANIU:

 • Pieluszki kupujesz jeden raz i masz je zawsze pod ręką.
 • Nieprzyjemny zapach odejdzie w niepamięć.
 • Zawartość pieluchy możesz łatwo strzepnąć do toalety.
 • Pomagają dziecku pojąć specyfikę procesów fizjologicznych, co często skutkuje szybszym odpieluchowaniem.
 • Są przyjemne w dotyku, miękkie, funkcjonalne i kolorowe.
 • Dają możliwość kontroli, co i w jakich ilościach dziecko wydala.
 • Pieluszki możesz prać co 2-3 dni.

EKONOMICZNE:

 • Jeśli zakupisz konieczną, rekomendowaną do procesu pieluchowania liczbę pieluch (nie traktując ich kolekcjonersko), to w końcowym rozrachunku taka wyprawka będzie przeciętnie o 50 % tańsza od jednorazówek. Minusem może być fakt, że wydatek nie rozkłada się na kilkanaście miesięcy, a trzeba go ponieść w czasie pierwszych miesięcy życia dziecka.
 • Masz możliwość pieluchowania nimi kolejnych dzieci w rodzinie.
 • Istnieje wtórny rynek pieluszek wielorazowych – możesz odzyskać część pieniędzy, odsprzedając już niepotrzebny komplet.

EKOLOGICZNE:

 • Stosując pieluchy wielorazowe, masz świadomy wpływ na ochronę środowiska, wspierasz Matkę Naturę.
 • Znacząco minimalizujesz produkcję odpadów – każde dziecko w ciągu 2,5 roku zużywa około 6000 jednorazówek, co skutkuje 6000 litrów śmieci.
 • Oszczędzasz na rachunkach za wywóz śmieci.
 • Chronisz przyrodę – do wyprodukowania plastiku zawartego w jednej jednorazówce zużywa się około szklanki ropy, a na wyprodukowanie papieru zawartego w jednorazówkach dla jednego dziecka trzeba wyciąć 4-5 drzew.
 • Aspekt edukacyjny – uczysz dzieci używania rzeczy wielokrotnego użytku.

Skorzystaj z listy zakupowej Mommy Mouse!

Dla komfortu pieluchowania, a przede wszystkim dla zabezpieczenia potrzeb dziecka potrzebujesz:

Zapewnij optymalne warunki swojemu maluszkowi!Mommy Wyprawka 2

Dobór warstwy chłonnej (wkładów) zależy od Twoich preferencji – co wygodniej Ci zakładać, jakim budżetem dysponujesz – oraz potrzeby chłonności i komfortu dziecka. Jeśli chcesz posiłkować się stosunkowo tanią tetrą, to gotowych, dedykowanych wkładów możesz zakupić mniej i na odwrót. W przypadku, gdy możesz sobie pozwolić na komfortowe pieluszkowanie wkładami przeznaczonymi dla noworodka, musisz zakupić ich więcej. Warto zgromadzić tyle pieluch na zmianę, ile razy przewijasz dziecko w ciągu doby, pamiętając o zrobieniu małego zapasu. Wkłady chłonne do Otulaczy w rozmiarze S, swobodnie wykorzystasz w otulaczu noworodkowym. Natomiast na późniejszym etapie pieluchowania, posłużą Ci jako boostery zwiększające chłonność.

Wkładka Sucha Pielucha może posłużyć jako izolator wilgoci na niezbyt zmoczonym wkładzie lub gdy dziecko nie toleruje mokrego materiału przylegającego do ciała. Bibułki lub wkładki typu Sucha Pielucha świetnie posłużą do wyłapania kupki, kiedy już poznasz cykl wypróżnień dziecka – układasz na wkładzie właściwym i usuwasz wraz z zawartością. Ochronisz w ten sposób wkład chłonny i otulacz przed zaplamieniem.

Wasze must have podczas pieluchowania!

 • Wkładki laktacyjne z naturalną, bawełnianą warstwą wewnętrzną mającą kontakt z delikatną skórą piersi, lub chłodzącą warstwą typu CoolMax.
 • Myjeczki wielorazowe bambusowe lub bawełniane do higieny niemowlaczka, nasączone wodą bez detergentów doskonale przechowasz je w nieprzemakalnym woreczku PUL. Do prania dobrze je włożyć do specjalnego, siateczkowego woreczka służącego do zabezpieczenia rzeczy drobnych w bębnie pralki.
 • Worek PUL na pieluszki – doskonały w sytuacji wyjścia z domu – do przechowania pieluszki przeznaczonej na zmianę, a później do przetransportowania już zużytej do prania. Zapinany na zamek szczelnie zabezpieczy przed przemoczeniem i przykrymi zapachami.
 • Mata-przewijak, skonstruowana tak, aby przy minimalnych gabarytach nie stanowiła balastu w transporcie, a jednocześnie mogła zapewnić czysty i higieniczny podkład pod dziecko. Niezbędna w wielu sytuacjach poza domem – z powodzeniem nada się jako kołderka do okrycia maluszka.

Radosne wyczekiwanie razem z Mommy Mouse!

Tak wyposażona szafka maluszka może spokojnie czekać na małego użytkownika, a mama otrzyma poczucie pewności, że daje swojemu dziecku to, co najlepsze. Od chwili narodzin chroni jego zdrowie, jednocześnie dbając o właściwy dobór niezbędnych akcesoriów w okresie pieluchowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.