Pieluszkowe ABC

Wycięcie na pępek w pieluszkach – dlaczego jest ważne?

pielucha

Jednym z wyzwań, przed którym stoją rodzice noworodka, jest pielęgnacja pępka. Przy pierwszym dziecku, może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ nie mają doświadczenia.

Pielęgnacja pępka u noworodka

Pielęgnacja pępka u noworodka jest niezmiernie ważna ze względu na zapobieganie infekcjom bakteryjnym. Z początku wydaje się trudnym zadaniem. Polega jednak na przemywaniu, raz dziennie, kikuta pępowinowego. W tym celu należy używać czystej wody lub z dodatkiem środka myjącego. Należy pozostawić do wysuszenia. Nie wolno smarować kremami i maściami; stosować alkoholu etylowego, fioletu gencjanowego i jodyny oraz płatków kosmetycznych wykonanych z waty, ponieważ pozostawiają drobne włókna, przez co trudniej się goi. Warto pamiętać, żeby nie przykrywać rany pieluszką, zaklejać plastrami i robić opatrunków, gdyż można zablokować dostęp świeżego powietrza do skóry. Bardzo ważne jednak, by dziecku zakładać pieluszki z wycięciem na pępek, ponieważ rana się lepiej goi. Produkty możemy kupić w sklepie MM System Diapers.

Wycięcie na pępek w pieluszkach — dlaczego jest ważne?

Pieluszki z wycięciem na pępek są najlepszą opcją, ponieważ jest dostęp powietrza. Są do tego wygodne i bezpieczne. W swojej budowie uwzględniają szczególne wymagania dziecka od pierwszych chwil życia, zapewniają komfort noworodkowi, jednocześnie zaspakajając jego potrzeby. Pieluszka AIO NEWBORN Z SYSTEMEM NO-CRUSH, AIO Newborn (PUFFINS) oraz AIO Newborn (MONSTER) składa się z kolorowej, wodoodpornej części PUL, do której doszyta jest część chłonna produktu. Jego wodoodporna część, chroni ubranka przed przeciekaniem. Wycięcie na kikut pępowinowy pozwala na bezpieczne jego gojenie.  Delikatna gumka na pleckach i elastyczny element zszyty z łapką zapinającą, umożliwiają precyzyjne dopasowanie pieluszki, jednocześnie nie powodując odcisków na skórze dziecka. Jest bardzo prosta i łatwa w użytkowaniu, nawet dla tatusiów. Warto stosować tego typu artykuły, żeby maluszkowi, szybciej wygoił się pępek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.