Pieluszkowe ABC

Zanim wybierzesz wkłady chłonne do pieluszek…

Lazy

Powodzenie w użytkowaniu pieluszek wielorazowych zależy w duże mierze od właściwego wkładu wewnętrznego – tzw. wkładu chłonnego.

Wkład chłonny to „serce” każdej pieluszki wielorazowej – dobrze dobrany gwarantuje prawidłową funkcjonalność pieluchy i powodzenie wielopieluchowania.

Istnieje wiele rozwiązań w świecie wielopieluchowym, zarówno zwolennicy naturalnych materiałów mających kontakt ze skórą dziecka jak i sympatycy wygodnych, szybkoschnących rozwiązań znajdą w ofercie MM produkty spełniające ich oczekiwania.

W zależności od tego, jaki rodzaj pieluszki wybraliśmy dla naszego dziecka, należy odpowiednio uzupełnić wodoszczelny otulacz zewnętrzny poprzez umieszczenie w nim właściwego wkładu absorpcyjnego.

W trosce o bezpieczeństwo, komfort noszenia i pielęgnację delikatnej skóry najmłodszych, do produkcji wkładów chłonnych, używamy wyłącznie bezpiecznych, hipoalergicznych materiałów. W zależności od potrzeb możecie wybrać wkłady z domieszką włókna bambusowego, bawełny organicznej czy wkłady z mikropolaru czy frotty Hydro.

Wszystkie wkłady chłonne powstają w polskiej szwalni Mommy Mouse. Projektujemy je i szyjemy według autorskiego pomysłu, korzystając z wysokiej klasy materiałów charakteryzujących się wyjątkowo dużą chłonnością. Dbamy o zdrowie i komfort dzieci,  jednocześnie przyczyniając się do ograniczenia ilości codziennie produkowanych śmieci.

Oferta MM obejmuje propozycje wkładów chłonnych, które są kompatybilne z systemami pieluchowania oferowanymi w Mommy Mouse, jak również wkłady uniwersalne, stosowane w  różnych typach pieluszek.

Różnorodność wkładów chłonnych   pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet tych najbardziej wygórowanych, ale….jak wybrać odpowiednie?

Dokonując ogólnego podziału wkładów chłonnych  należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

1. Rodzaj materiału bazowego:

 • NATURALNE – oznacza to, że wkład chłonny jest skonstruowany z materiałów pochodzenia naturalnego czyli bawełny organicznej, włókna bambusowego, konopi, czy lnu.
 • SYNTETYCZNE – w tej grupie mieszczą się dzianiny poliestrowe, polar czy materiały termoaktywne.

2. Przeznaczenie (typ, rodzaj pieluszki zewnętrznej):

 • OTULACZ/KIESZONKA – istotną rolę odgrywa tutaj kształt wkładu do tych pieluszek dedykowany jest tzw. wkład prosty, pieluszka tetrowa czy wkład klepsydrowy (otulacz)
 • OTULACZ Z SYSTEMU SIO – dedykowanymi wkładami są wkłady anatomiczne czyli w kształcie klepsydry wyposażone w system napek spinających, dają one możliwość wpięcia, a tym samym unieruchomienia go w pieluszce  z systemu SIO(Snap-In-One).

3. Rozmiar (waga oraz budowa ciała dziecka)

Ze względu na zróżnicowane  wymagania dziecka na różnym etapie rozwoju pod względem  długości, szerokości i grubości  wkładu wewnętrznego wyróżniamy rozmiary:

 • NEWBORN, S, M, L , XL, JUNIOR – dla wkładów przeznaczonych do Otulaczy i pieluszek typu Kieszonka
 • S/M, L/XL – dla wkładów klepsydrowych dedykowanych dla systemu SIO oraz Otulaczy.

4. Oczekiwane i pożądane cechy wkładu chłonnego:

 • CHŁONNOŚĆ – biorąc pod uwagę szereg czynników tj. wiek, wagę, budowę ciała dzieck , ilość wydalanego moczu, częstotliwość wypróżnień, cykliczność zmian pieluszki każde dziecko należy traktować indywidualnie i dobrać odpowiedni rodzaj wkładów chłonnych.
 • Stopień chłonności jest uzależniony od kilku czynników: rodzaju i jakości materiału budującego wkład, ilości warstw absorpcyjnych, kształtu, wielkości, budowy wkładu.
 • INDYWIDUALNE WYMAGANIA DZIECKA – dzieci maja bardzo różny stopień tolerancji na odczuwanie wilgoci. O ile Hani  to nie przeszkadza, o tyle Tadzio będzie się wybudzał lub reagował rozdrażnieniem na uczycie „mokro” od skóry. Tutaj kluczowe znaczenie ma rodzaj materiału mający kontakt ze skórą maluszka. W tym przypadku materiały typu ThermoMouse czy polar odznaczają się wysokim stopniem izolacji wilgoci.
 • KOMFORT UŻYTKOWANIA – czynnik bardzo ważny  zarówno dla małego użytkownika jak i rodzica. Zwolennicy prostych i niejednokrotnie tańszych rozwiązań wybiorą zwykła pieluszkę tetrową, która odpowiednio złożona da pożądany efekt. Dla ceniących wygodę i prostotę powstał cały szereg gotowych propozycji wkładów chłonnych, które należy odpowiednio dobrać aby w komfortowy sposób cieszyć się pieluszkowaniem wielorazowym.

Nowatorskie wkłady pieluchowe wyposażone np. w system no-crush znane jako „burty” Mommy Mouse pozwolą uniknąć niechcianych niespodzianek.

Ważnym aspektem jest również szybkość wysychania czy podatność na zaplamienia – to cechy związane z rodzajem materiału bazowego wkładu.

 • TRWAŁOŚĆ ORAZ UNIWERSALNOŚĆ – materiały wysokogatunkowe, posiadające producenckie certyfikaty bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości produktu zapewniają długotrwałe użytkowanie oraz bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą dziecka.

Dodatkowo właściwe użytkowanie, pranie i suszenie, odpowiedni dobór środków piorących, rotacja wkładów związana z ilością posiadanego zapasu jak również bezpieczne przechowywanie to cechy mające istotny wpływ na żywotność i stan wkładów pieluszkowych.

O wkładach chłonnych również w naszym blogu ->

https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/wklady-chlonne-co-do-czego-i-dlaczego/,
https://mommymouse.com.pl/pieluszkowe-abc/rozmiary-pieluszek-i-wkladow-chlonnych-mommy-mouse/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.