Różnorodność wkładów chłonnych dedykowanych do OTULACZA/KIESZONKI pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet tych najbardziej wygórowanych.

Wyjątkowo elastyczne i miękkie jak pieluszki jednorazowe, szybkoschnące wkłady chłonne dostępne są w trzech wersjach:

 1. Thermo Air
  Szybkoschnące wkłady chłonne składające się z 3-warstwowej, mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE) zamkniętej w materiale termoregulacyjnym Thermo Mouse.
  Frotta dwustronna Hydro, z której szyjemy wkłady, została wyprodukowana w Polsce wg wskazówek Mommy Mouse. Jest wyjątkowo przewiewna i miękka oraz nie sztywnieje po praniu i błyskawicznie wysycha.
  Frotta została zamknięta w termoregulacyjnym materiale Thermo Mouse, który dzięki swojej strukturze natychmiast pochłania wilgoć oraz rozprowadza ją równomiernie wewnątrz wkładu. Dzięki temu osiągamy maksymalną chłonność całych wkładów, a nie tylko w miejscu zmoczenia. Materiał Thermo Mouse zachowuje poczucie umiarkowanej suchości dla skóry maluszka. Warstwa termoregulacyjna pozwala również na zamianę latem – Kieszonki polar w Otulacz. Wystarczy, że ułożymy wkład na wewnętrznej kieszonce pieluchy. Cały wkład jest niezwykle delikatny zarówno dla skóry dziecka, jak i rąk rodziców.
 2. Bamboo Air
  Wkład składa się z dwóch warstw mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE), czyli frotty Hydro zamkniętej z jednej strony w materiale termoregulacyjnym, a z drugiej wzmocnionej bardzo chłonną i miękką frottą bambusową, wyprodukowaną w Polsce i posiadającą certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Warstwa bambusowa oprócz bardzo dobrych właściwości higroskopijnych, pozwala również na użycie wkładu na wewnętrznej powierzchni Pieluszki Kieszonki i np. zamianę latem Kieszonki w Otulacz, ponieważ bambus ma właściwości chłodzące. Takie rozwiązanie może być także stosowane przy odpieluchowaniu dzieci, bowiem bambus zachowuje odczucie „mokro” od skóry dziecka.
 3. Polar Air
  Wkład składa się z trzech warstw mięsistej i bardzo chłonnej *Dzianiny MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE), czyli frotty Hydro zamkniętej z jednej strony w materiale termoregulacyjnym Thermo Mouse, a z drugiej wzmocnionej chłonnym, miękkim i bardzo miłym w dotyku mikropolarkiem, posiadającym atest Bluesign CERTIFICATE. Polar jest doskonałym izolatorem wilgoci, który daje uczucie suchości dla skóry dziecka. Dla maluszków nietolerujących wilgoci i wrażliwych na mokrą pieluszkę, wkłady polarkowe są świetnym rozwiązaniem. Wystarczy dołożyć do wkładu właściwego – innego niż polarowy – warstwę polaru (sucha pielucha Polar), aby zaspokoić potrzeby dziecka.
  Różne kombinacje wkładów chłonnych pozwolą stworzyć wymagany zestaw dla różnych potrzeb maluszków. Składanie i zestawianie warstw chłonnych ogranicza tylko wyobraźnia rodziców.
  Do Otulaczy pasują również wkłady z systemu SIO, Night – Plus i Soft – spinane z wkładami SIO, stanowią doskonałą propozycję na nocne pieluchowanie, będąc jednocześnie ciekawą alternatywą dla formowanek.

Wkłady chłonne do kieszonki występują w trzech rozmiarach:

 • rozmiar S: 4-6 kg [28 x 11 cm],
 • rozmiar M: 6-10 kg [31 x 12 cm],
 • rozmiar L: 10 kg + [36,5 x 13 cm].

*Dzianina MAI-S ONE (MOMMY MOUSE ACTIV INSERT – SYSTEM ONE) to materiał chłonny, który został wyprodukowany specjalnie dla Mommy Mouse. Kilka lat doświadczeń w pieluchowaniu wielorazowymi pieluszkami pozwoliło nam zaprojektować materiał o wyjątkowych właściwościach chłonnych i termoregulacyjnych. Dzianina ta miękko układa się między nóżkami dziecka i pozwala na prawidłowy rozwój motoryczny maluchów.

Chłonność 100% uzyskuje się natychmiast po pierwszym praniu.

Strona główna / Wkłady chłonne / Wkłady chłonne do Kieszonki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6