Materiały naturalne są przewiewne, miękkie i przyjemne w dotyku. Ponadto nie powodują uczuleń i podrażnień, a skóra pod nimi oddycha – są po prostu zdrowsze. Mogą być mniej odporne na ścieranie się i łatwiej się gniotą. Najpopularniejsze z nich to m.in. bawełna.

Ogromnymi zaletami bawełny są:

 • wysoka higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania wilgoci;
 • duża odporność na rozciąganie, co sprawia, że rzeczy uszyte z tego materiału są trwałe.

W zależności od rodzaju splotu i grubości, bawełna może grzać lub chłodzić, dzięki czemu świetnie sprawdza się i zimą, i latem. Dodatkowo nie powoduje podrażnień ani nie uczula, przez co idealnie sprawdza się jako tkanina na bieliznę czy ubranka dziecięce. Jest to przewiewny materiał, który minimalizuje pocenie się skóry. Z tego względu ubrania wykonane z bawełny polecane są szczególnie dla noworodków, niemowląt i małych dzieci.

Do niezliczonych zalet naturalnej bawełny organicznej dołożymy szerokie spektrum właściwości tkaniny bambusowej, to uzyskamy materiały bazowe dla naszych wkładów chłonnych z serii Natura Line.

Bambus posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Jeżeli dodamy do tego właściwości antygrzybiczne, a zarazem dużą chłonność ze znacznie szybszym schnięciem niż w przypadku materiałów typowo bawełnianych, to otrzymamy materiał niemal idealny. Duża chłonność oraz szybkość schnięcia są uwarunkowane przekrojem włókna bambusowego – mikropory w każdym włóknie, w które wnika ciecz, ułatwiają również jej szybkie uwolnienie podczas suszenia. Ponadto, badania naukowe jednoznacznie pokazują, że dzięki właściwościom bakteriobójczym (wynikającym z naturalnych właściwości włókien bambusowych) na takim materiale znajduje się aż o 70% mniej bakterii niż w przypadku bawełny!

BAMBUS JEST EKO:

 • niezwykle delikatny i miękki, a jednocześnie bardzo trwały i wytrzymały;
 • posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi;
 • nie powoduje odczynów alergicznych – są bezpieczne dla naszej skóry;
 • znakomicie chłonie wodę – aż o 60 % lepiej od bawełny;
 • posiada właściwości termoregulacyjne – w upały daje poczucie świeżości i kojącego chłodu, a zimą przyjemnego ciepła;
 • zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV;
 • jest odorochłonny – budowa włókna bambusowego zatrzymuje w sobie brzydkie zapachy, eliminując je do czasu prania.

Wysokie standardy jakości materiałów używanych do produkcji wkładów chłonnych potwierdza certyfikat OEKO-TEX Standard 100 – Tekstylia Godne Zaufania.

Seria Natura Line obejmuje:

 1. Wkłady bambusowe
  - proste do otulaczy/kieszonek
  Wkłady zbudowane są z dwóch warstw niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bambusowej, natomiast wewnątrz z jednej warstwy niebielonej, naturalnej bawełny organicznej. Występują w trzech rozmiarach: L, M i S. Ekstremalną chłonność wkładów L i M można uzyskać dokładając do nich wkład S.
  - klepsydrowe do SYSTEMU SIO
  Wkłady mają kształt klepsydry o dużej powierzchni wchłaniania zarówno z przodu, jak i z tyłu wkładu. Wkłady zbudowane są z dwóch warstw niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bambusowej i wewnątrz z jednej warstwy w postaci niebielonej, naturalnej bawełny. W komplecie jest dopinany booster zbudowany również z dwóch warstw bambusowej froty i jednej warstwy bawełny. Tak spięty wkład daje cztery bardzo chłonne warstwy. Wkład klepsydrowy SIO można też stosować bez dopiętego boostera, a wolny booster można dołożyć do dowolnego wkładu L, M lub innej klepsydry SIO. Dowolność stosowania jest uzależniona od waszej fantazji i potrzeb.
  Mokro od skóry dziecka
 2. Wkłady Covers Cotton Organic i Bamboo
  Wewnętrzne warstwy wkładu Covers Cotton Organic to naturalna bawełna organiczna w postaci miękkiej, puszystej frotty, mającej doskonałe właściwości chłonne. Są to trzy warstwy niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bawełnianej oraz dwie zewnętrzne warstwy niebielonej, naturalnej bawełny. Taki układ daje aż 5 bardzo chłonnych warstw.
  Wkłady Covers Bamboo zbudowane są z trzech warstw niebielonej, mięsistej i bardzo chłonnej frotty bambusowej, a wewnątrz z jednej warstwy niebielonej, naturalnej bawełny. Taki układ daje 4 bardzo chłonne warstwy.
  Wkłady Covers mają kształt klepsydry o dużej powierzchni wchłaniania zarówno z przodu, jak i z tyłu wkładu oraz wodoodporne „burty” w systemie NO-CRUSH, które nie pozwalają wilgoci przedostać się na pieluszkę. Dzięki temu rozwiązaniu doskonale uszczelniają wkład przy nóżce i nie powodują odciśnięcia śladów na skórze dziecka.
  Klepsydrowy kształt wkładu dodatkowo zwiększa jego powierzchnię chłonną, dając większą pojemność oraz generując dodatkową powierzchnię absorpcyjną. Warstwy frotty są otulane przez delikatną, naturalną i niebieloną bawełnę, która wpływa korzystnie na zdrowie i komfort delikatnej skóry dziecka. Wkłady Covers Cotton Organic oraz Bamboo są dostępne w dwóch rozmiarach:
  - rozmiar S/M (5-9 kg),
  - rozmiar L/X (9-16 kg).
 3. Wkład chłonny Travel
  Wkłady SIO TRAVEL COTTON ORGANIC
  to bardzo chłonne wkłady w 100% z niebielonej bawełny organicznej. Powstały z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy preferują głównie naturalne materiały.
  Wkłady SIO TRAVEL COTTON ORGANIC są zbudowane z niebielonej frotty bawełnianej i w 100 % niebielonej, delikatnej bawełny organicznej.
  Wrażliwa skóra dziecka ma zapewniony kontakt z wyjątkowo delikatnym, naturalnym i certyfikowanym materiałem COTTON Organic.
  Chłonność 100% uzyskujemy po około 8-10 praniach.
  Przy nóżkach posiada system NO-CRUSH, zabezpieczający wodoodporne „burty”, które zapobiegają wyciekaniu zawartości wkładu na pieluszkę. Wkład został dodatkowo zabezpieczony od wewnątrz warstwą wodoodporną, by zapobiec zamakaniu wnętrza pieluszki SIO. Wkład SIO TRAVEL to wkład do zadań specjalnych, który poradzi sobie tam, gdzie inne wkłady kapitulują, czyli: na spacerach, w podróży, na wczasach, u znajomych oraz wszędzie tam, gdzie nie chcemy „wpadek” z pieluszką.
  COTTON ORGANIC to dzianina w 100% naturalna. Wkład może się delikatnie skurczyć, ale nie zmienia to funkcji wkładu i komfortu użytkowania. Możliwe i dopuszczalne jest skurczenie około 5% długości i szerokości wkładu (zmiana wielkości i kształtu w tych granicach nie podlega reklamacji).
  Mokro od skóry dziecka
 4. Wkład chłonny JUMBO
  Niebarwiona frotta bawełniano-bambusowa to materiał znany ze swej chłonności, który ma strukturę pętelkową. Bazuje na osnowie tworzonej z napiętej przędzy, wokół której wiją się bardziej puszyste nitki bawełniano-bambusowe, tworząc pętelki. Połączenie dwóch naturalnych materiałów (bawełny i bambusa) w jeden splot, zaowocowało powstaniem tkaniny o bardzo wysokim stopniu chłonności, przy zachowaniu naturalnej miękkości i delikatności. Duet tych dwóch surowców świetnie się uzupełnia, dając początek tkaninie o wielu właściwościach, które z powodzeniem wykorzystuje wkład chłonny JUMBO.
  JUMBO zbudowany jest z kieszeni, 2-częściowego języka oraz luźnego boostera.
  Kieszeń umożliwia utrzymanie złożonych warstw (języka, boostera) w niezmienionej pozycji oraz zapobiega przemieszczeniom oraz rozłożeniu warstw umieszczonych wewnątrz.
  2-częściowy język daje możliwość swobodnego złożenia, pogrubiania miejsc newralgicznych – tych, gdzie istnieje potrzeba zwiększonej chłonności. W przypadku chłopców – przód wkładu, u dziewczynek – jego środkowa część.
  Dowolne złożenie języka oraz dołożenie boostera (wzmacniającego chłonność) pozwala na skompletowanie bardzo chłonnego zestawu, który można zamknąć w kieszeni, zapewniającej stabilne złożenie. Przy standardowym złożeniu (język w połowie schowany w kieszonce) otrzymujemy 6-warstwowy wkład chłonny. Natomiast przy zastosowaniu boostera (luźna część JUMBO) uzyskujemy nawet do 8 warstw chłonnych z frotty bawełniano-bambusowej.
  Zaletą konstrukcji wkładu JUMBO jest możliwość wzmocnienia tylko newralgicznych miejsc bez konieczności tworzenia grubych wypełnień pieluszki. Forma kieszeni, wysuwanego języka i luźnego boostera, pozwala na rozłożenie wkładu do prania i suszenia, co znacznie skraca czas schnięcia.
  Wkład JUMBO jest dostępny w 2 rozmiarach:
  - rozmiar M (5-9 kg),
  - rozmiar L (9-16 kg).
 5. Wkłady Newborn Cotton Organic
  Wkład noworodkowy Cotton Organic zbudowany jest z naturalnej, niepoddawanej procesowi wybielania bawełna organicznej.
  Zewnętrzne, delikatne warstwy bawełny zamykają wewnętrzne warstwy frotty bawełnianej, który stanowi chłonny absorbent wilgoci. Puszysta, naturalna i niebielona frotta bawełniana zapewnia odpowiednią warstwę chłonną wkładu. Dodatkowym elementem wkładu jest system NO-CRUSH, czyli elastyczne, boczne ”burty”, które szczelnie i delikatnie otulają udka dziecka, zabezpieczając przed wyciekiem zawartości wkładu poza pieluszkę.
  Jest to również doskonała alternatywa dla dzieci, których skóra źle znosi sąsiedztwo materiału syntetycznego, jednocześnie preferując naturalne materiały. Wrażliwa skóra dziecka ma zapewniony kontakt z wyjątkowo delikatnym, naturalnym i certyfikowanym materiałem Cotton Organic.
  Pozostawia uczucie „mokro” – zalecana częsta zmiana wkładów.
  Czas wysychania jest nieco wydłużony, charakterystyczny dla materiałów naturalnych.
Strona główna / Wkłady chłonne / Wkłady Natura Line

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8