Pieluszkowe ABC

Dlaczego chusteczki wielorazowe dla dzieci to dobra alternatywa dla wilgotnych chusteczek jednorazowych?

Dlaczego chusteczki wielorazowe dla dzieci to dobra alternatywa dla wilgotnych chusteczek jednorazowych?

Chusteczki wilgotne ułatwiają pielęgnację malucha, ponieważ możemy szybko i łatwo  usunąć zabrudzenia na skórze. Doskonale się spisują na spacerze i w podróży. Kiedy się pojawiły na polskim rynku, natychmiast stały się hitem. Niewiele osób interesowało się składnikami, jakie są w nich zawarte. Okazuje się, że są wręcz niewskazane dla skóry dzieci. Przybywa nam liczba maluchów z alergią. Już niemowlęta mają atopowe zapalenie skóry, co oznacza, że jest ona bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Staje się osłabiona, a co za tym idzie, traci 100% właściwości, chroniące organizm przed zanieczyszczeniami. Dla takich dzieci środki pielęgnacyjne, w tym chusteczki myjące powinny być odpowiednio dobierane. Rzecz w tym, że stosowane na co dzień produkty nawilżane są szkodliwe szczególnie dla niemowląt. Lekarze dermatolodzy odradzają ich stosowanie. W niektórych tego rodzaju produktach znajduje się substancja konserwująca, metyloizotiazolinol, a także składnik przedłużający przydatność do użycia, phenoxyethanol, glikol propylenowy, wywołujący podrażnienia skóry, jak i silikon – dimethicon, niezwykle szkodliwy dla ciała, mogący wywołać alergię. Do chusteczek nawilżanych dodawane są również inne szkodliwe, produkty. Sprawdźmy zatem skład kosmetyków, które stosujemy, by natychmiast je wyeliminować z użycia, bo są niebezpieczne, nie tylko dla skóry, ale też zdrowia. Miały wspomóc pielęgnację dzieci i zapewnić wygodę rodzicom, natomiast okazały się szkodliwym produktem.

Dlaczego chusteczki wielorazowe dla dzieci to dobra alternatywa dla wilgotnych chusteczek jednorazowych? 

Chusteczki wielorazowe, dostępne na stronie sklepu Mommy Mouse, nie są żadną nowością, ponieważ istnieją od wielu lat. Odeszły na jakiś czas w zapomnienie, ponieważ pojawiły się produkty nawilżające, jednorazowego użytku. Faktycznie są praktyczne, ale w zasadzie na tym kończą się ich zalety. Nie tylko są niezdrowe dla dzieci, ale też szkodliwe dla środowiska. Nawilżane chusteczki stały się problemem rur kanalizacyjnych i urządzeń oczyszczalni ścieków. Mogą nawet spowodować awarie pomp w przepompowniach ścieków. Większość osób wyrzuca je do toalet, pomimo tego, że nie wolno tego robić, bo nie rozpuszczają się w wodzie. Produkty zalegają w morzach i oceanach, dlatego niektóre kraje nakazują wycofanie ich ze sprzedaży, np. Wielka Brytania. Świat walczy z plastikiem, co jest doskonałą informacją dla nas wszystkich. Do łask wróciły chusteczki wielorazowe dla dzieci. Są doskonałą alternatywą dla wilgotnych, jednorazowych. Są zdecydowanie ekologiczne, a do tego oszczędne, ponieważ wystarczają na bardzo długi czas. One się praktycznie nie zużywają. Oprócz wymienionych wyżej zalet dotyczących ekologii i oszczędności mają właściwości zdrowotne. Nie szkodzą dzieciom, ponieważ pierzemy je i prasujemy, więc jak najbardziej wskazane są dla niemowląt. Poza tym wchłaniają pot, przez co są bardzo praktyczne.
Chusteczki wielorazowe wykonane są z wyjątkowo chłonnej froty bambusowej po jednej stronie oraz z materiału MM Thermo ułatwiającego zbieranie zabrudzeń – po drugiej.  Dostępne są także w wersji Cotton Organic – wykonane z froty bawełnianej oraz naturalnej bawełny organicznej. Można ich używać zarówno suchych, jak i zwilżonych. Chusteczki wielorazowe sprzedawane są w zestawach z woreczkami z siatki zabezpieczającej w praniu oraz z kolorowymi woreczkami Pull.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.