Pieluszkowe ABC

Jakie pieluszki są najbardziej proekologiczne?

Jakie pieluszki są najbardziej proekologiczne?

Pieluchy wielorazowe kontra jednorazowe

Najważniejsze dla każdego rodzica jest zdrowie dziecka. Nie zawsze zdają sobie sprawę, że w produktach dla dzieci znajdują się pokłady chemicznych substancji , mowa tu o pieluszkach jednorazowych. Ostatnio coraz głośniej mówi się na ten temat, więc warto się nim zainteresować. Możemy testować różne marki pieluch jednorazowych, ale żadna pod względem ekologicznym i zdrowotnym nie dorówna ekologicznym produktom wielorazowego użytku. Pieluszki wielorazowe już wkrótce mogą całkowicie zastąpić te jednorazowe. Pieluszki wielorazowe wykonane są z naturalnych i biodegradowalnych materiałów, takich jak bambus czy bawełna. Można je prać w prace, suszyć i ponownie wykorzystać, więc kupujemy wyprawkę tylko raz na cały okres pieluchowania, a następnie wykorzystujemy aż do odpieluchowania dziecka. Później z powodzeniem mogą służyć innemu maluchowi. A co w takim razie z jednorazowymi? Media donoszą, że podczas kontroli sprzedawanych pieluch we Francji odkryto toksyczne i rakotwórcze substancje m.in. glifosat — środek chwastobójczy, który jest rakotwórczy; dioksyny, furany i inne silne alergeny. Pieluchy jednorazowe „zasilają” kosze na śmieci, a więc musimy za nie słono płacić , nie wspominając o środowisku naturalnym, zagrożonym tysiącami ton odpadów w postaci zużytych pieluch jednorazowych

Pieluszki z wycięciem na pępek i nie tylko

W sklepie Mommy Mouse kupimy pieluchy ekologiczne przyjazne dla skóry malucha. Wykonane są one z materiałów umożliwiających ich wielokrotne używanie. Można je prać, oszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy. Największą ich zaletą jest prozdrowotność. Wykonane są z certyfikowanych materiałów, a ich krój jest dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. Dla noworodków jest cala seria pieluch z wycięciem na pępek, a dla większych maluchów, wygodne otulacze, które nie krępują ruchów. Każdy produkt jest starannie wykonany, uszyty z certyfikowanych materiałów o pięknych kolorach i wzorach.

Jak używać pieluch wielorazowych?

Jednym z rodzajów pieluchy dostępnej w Mommy Mouse jest AIO, czyli gotowa , kompletna pieluszka do założenia na pupę maluszka.

Pieluszka ta składa się z kolorowej, wodoodpornej części PUL, do której jest doszyta część chłonna. Część chłonną stanowi kieszeń, otwarta z przodu i z tyłu, co pozwala na wygodnie ułożenie wkładu chłonnego i przyspiesza wysychanie wnętrza pieluszki po wypraniu. Wewnątrz pieluchy AIO znajdują się dwie warstwy bardzo chłonnej, niebielonej froty bawełnianej, do której jest doszyty długi wkład chłonny, przeszyty w trzech miejscach, które ułatwiają dopasowanie dla dziewczynki i dla chłopca. Takie złożenia języka pozwalają na dowolne sterowanie chłonnością. Pieluszka jest bardzo prosta w użytkowaniu, nie musimy dopasowywać wkładów chłonnych do pieluszki. Jest więc idealna dla opiekunek, również w żłobku. Pieluchy wielorazowe pierzemy w pralce. Do środka pieluszki możemy włożyć wkładkę Sucha Pielucha Polar lub Thermo i maluch ma sucho.

Dostępne są różne modele pieluch, które pozwalają dopasować je do wieku, wagi ,budowy ciała i indywidualnych potrzeb oraz preferencji dziecka. Dbałość o zdrowie i dobra kondycję naszego dziecka jest nadrzędnym obowiązkiem każdego rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.