Pieluszkowe ABC

Wkład formowany, czyli tzw. formowanka

Wkład formowany, czyli tzw. formowanka

W dzisiejszym zabieganym świecie, który pędzi z zawrotną prędkością i nieprzewidywalnością jak dziki rollecoaster dobra pieluszka wielorazowa może okazać się wybawieniem dla niejednego rodzica lub niejednej opiekunki. Codzienne obowiązki oraz niezmienne kursowanie na trasie dom-praca-zaukupy-dom-praca może być frustrujące, ponieważ zabiera cenny czas, który przecież można by poświęcić naszemu największemu skarbowi, czyli dziecku. Niestety, sami świata nie zmienimy, a żyć trzeba, więc poszukajmy nowych i efektywniejszych rozwiązań.

Marka Mommy Mouse z autopsji zna te problemy i od samego początku swojego istnienia stara się pomagać szczególnie młodym rodzicom, aby dać ich maluchom najlepsze produkty. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w niniejszym wpisie zajmiemy się niezwykłym produktem – wkładem formowanym, czyli tzw. formowanką.

Co to jest formowanka?

Powiedzieć, że wkład formowany to doskonały patent na nocne pieluchowanie dziecka to jak nic nie powiedzieć. Zapytacie dlaczego? Ano dlatego, że jego zastosowanie wcale nie kończy się na porze nocnej (zawsze w parze z otulaczem), ale jest przydatny w wielu innych sytuacjach jak zabawy, wyjścia itd.

Poza tym, żeby wyjaśnić czym jest formowanka musimy przyznać otwarcie, że tak naprawdę ani pieluszką, ani wkładem chłonnym, tylko… jednym i drugim. Tak, dobrze widzicie – formowanka to taki produkt 2 w 1. Z jednej strony bardzo dobrze pełni rolę pieluszki, a z drugiej rewelacyjnie sprawdza się jako superchłonny wkład, ponieważ absorbuje całą swoją powierzchnią jak żaden inny artykuł od MM. I nie ma w tym nic złego, ponieważ rodzic może sam zdecydować do czego będzie go (jej!?) potrzebował. Niczego nie narzucamy, ale jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości formowanki, polecamy połączyć ją z dedykowanym otulaczem.

Z czego wykonana jest formowanka?

Niezależnie od tego jak podejdziemy do definicji formowanki należy zwrócić uwagę na jej szereg zalet, które wynikają z zastosowanych materiałów. Budowa produktu jest stosunkowo prosta, gdyż składa się z wszytych kilku bardzo chłonnych warstw, które robią robotę. Jaką tajemnicę skrywają? Otóż za ich wyjątkowość odpowiada autorska dzianina MAI-S ONE (MOMMY ACTIV INSERT – SYSTEM ONE), która wyróżnia się niesamowitą chłonnością, i którą wyprodukowano dla nas na specjalne zamówienie. Staraliśmy się w ten sposób zrealizować potrzebę tysięcy klientów, którzy latami szukali pieluszki czy wkładu z takiego materiału, który jednocześnie spełniałby 3 warunki:

  • wzorowej chłonności,
  • świetnej termoregulacji,
  • elastycznego i miękkiego układania się między nóżkami dziecka, by nie zaburzać jego rozwoju motorycznego.

I udało się! Dzianina MAI-S ONE idealnie sprawdza się w roli zarówno głównego komponentu wielu pieluszek wielorazowych, jak i wkładów chłonnych czy wreszcie formowanek.

Na szczególną uwagę zasługuje NO-CRUSH system, który jest obecny w formowance. Podobnie jak w przypadku dzianiny MAI-S ONE, system ten sprawia, że nóżki dziecka są subtelnie otulone przez miękkie i elastyczne „burty”, a nie uciskające gumki. Dzięki temu rozwiązaniu NO-CRUSH system zabezpiecza, uszczelnia oraz skutecznie zatrzymuje mleczne kupki niemowląt. W efekcie zawartość zostaje wewnątrz pieluszki i nie brudzi ubranka.

Dodatkowo, formowankę wyposażyliśmy w dwa klepsydrowe wkłady chłonne w rozmiarach S/M i L/XL, które nie tylko zapewniają jeszcze lepsze bezpieczeństwo przed przemoczeniem, ale także można je spinać w swego rodzaju combo, a następnie dopinać do formowanki lub używać pojedynczo – wszystko zależy od tego, jakiego poziomu chłonności potrzebuje w danej chwili nasz maluszek.

To bardzo dobry sposób na zapewnienie optymalnego komfortu pieluchowania. Warto dodać, że ten typ wkładu (pieluszki) wyróżnia się bardzo szybkim schnięciem po praniu, co przy olbrzymich możliwościach chłonnych wydaje się być rzeczą niespotykaną, zwłaszcza w porównaniu z produktami konkurencyjnych marek.

Wybierz najlepszą opcję – 3 wnętrza do wyboru

Nie będziemy kolejny raz powtarzać, że każde dziecko jest inne – to sprawa oczywista, a każda mama wie o tym najlepiej. W celu zapewnienia jak najwyższego komfortu, daliśmy rodzicom możliwość wyboru odnośnie wnętrza formowanki. Wbrew pozorom to nie jest bez znaczenia, zwłaszcza jeśli dziecko ma nosić pieluszkę przez wiele godzin lub w niej spać. Dzieci mają wrażliwą i bardzo delikatną skórę, która wymaga różnych materiałów, natomiast rodzice posiadają swoje preferencje dotyczące pieluchowania, więc zaproponowaliśmy 3 rodzaje wnętrz:

  • formowanka Polar – wykonana na bazie mikropolaru daje uczucie „sucho” i trzyma wilgoć z dala od pupy;
  • formowanka Thermo – idealnie sprawdzi się latem, ponieważ daje umiarkowane poczucie chłodu i suchej skóry za sprawą dobrej termoregulacji;
  • formowanka SILKY COTTON – dedykowana wrażliwym urwisom, dla których bawełna organiczna 100% to najlepszy sposób na bezpieczne pieluchowanie.

Dodajmy, że sięgając po formowankę, dajemy naszemu dziecku produkt na bazie naturalnego, miękkiego i certyfikowanego materiału COTTON Organic, co jest olbrzymią zaletą w kontakcie z wrażliwą skórą maluszka.

Formowanka dla każdego

Wiemy już czym jest formowanka oraz jak wygląda jej budowa, teraz spójrzmy na jej aspekty praktyczne. Ten typ pieluszki (wkładu) jest dostępny w dwóch rozmiarach:

  • One Size – jeden rozmiar dla noworodka i niemowlaka – od 6 do 16 kg.
  • XL – doskonale sprawdzi się u nieco starszych dzieci lub takich o wadze od 9 do 19 kg.

Pamiętajmy, że formowanka to nieodłączny element otulacza, a te dostaniemy w również w idealnie pasujących rozmiarach One Size i XL.

Już po rozmiarach widzimy, że formowanka to uniwersalny sposób na pieluchowanie, który nie tylko nadaje się na noc, ale też jako opcja casualowa, co oznacza, że zabierzemy ją wszędzie tam, gdzie wymaga się dużej chłonności. Co ciekawe, mamy do wyboru dwa rodzaje zapięć, tj. praktyczne napy oraz wygodne rzepy. Oba systemy są dobre na każdą okazję i od razu przypadną nam do gustu.

Pranie pieluszki przeprowadzamy standardowo w pralce jak dla każdej bawełny – bez specjalnych wymagań. Natomiast suszenie pieluszki trwa bardzo krótko, więc suszarka bębnowa przeważnie jest zbędna. Wybierając model z zapinaniem na rzepy zwróćmy uwagę, by zawsze były one szczelnie zamknięte. W przeciwnym wypadku ulegną uszkodzeniu i nie będą spełniać już swojej funkcji.

Nie ulega wątpliwości, że formowanka stanowi bardzo ciekawy sposób na pieluchowanie, ponieważ wyróżnia się niesamowitymi zdolnościami chłonnymi, a to z kolei przekłada się na jej uniwersalność, czego dowodem jest możliwość spokojnego i suchego snu malucha oraz codzienne dalsze spacery czy zabawy z innymi dziećmi, gdzie w ferworze aktywności dziecku czasem „zapomina się”.

Niewątpliwą zaletą produktu MM jest zastosowanie naturalnych materiałów z certyfikatami, a także błyskawiczne suszenie. W związku z tym warto rozważyć zaopatrzenie się w formowankę z otulaczem w opozycji do przestarzałych pampersów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.