Pieluszkowe ABC

Wybór wkładek laktacyjnych. Na co zwrócić uwagę?

Wybór wkładek laktacyjnych. Na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wkładek laktacyjnych jednorazowe i wielorazowe. To, jakie wybierzemy, zależy od nas samych. Jednak przed wyborem warto się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana, najlepsza jest z naturalnej bawełny.

Jednorazowe wkładki sprawdzają się w początkowej fazie karmienia. Należy je często wymieniać, może są wygodne, niestety przy dłuższym stosowaniu mogą okazać się dużym wydatkiem.

Na pewno mniej kosztowne będą wielorazowe wkładki. Można prać je w pralce w temp. 600C, są grubsze, szyte z bawełny organicznej, zdecydowanie bezpieczniejszego materiału. Szeroki wybór takich wkładek oferuje firma Mommy Mouse od niemowlaka do przedszkolaka, w której możemy zakupić cały asortyment niezbędnych akcesoriów dla maluszka. Wszystkie produktu szyte są z certyfikowanych materiałów.

Bawełna jest produktem naturalnym, a organiczna pozyskiwana z upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się środków chemicznych. Jej nienaruszone włókna nie zawierają chemikaliów, nie wywołuje alergii. Z bawełny organicznej szyje się ubranka dla dzieci, które są bardzo przyjazne dla skory wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

Wkładki laktacyjne jako niezbędne akcesoria

Wkładki laktacyjne są jedna z bardzo przydatnych rzeczy w okresie karmienia. Sprawiają bardzo duży komfort, ponieważ w najmniej oczekiwanym momencie mleko może wypływać z piersi matki. Chronią ubranie przed zabrudzeniem. Piersi, a zwłaszcza sutki w tym okresie są bardzo wrażliwe, należy je odpowiednio zabezpieczać, aby nie doszło do stanu zapalnego.

Najczęściej przy wyborze wkładek zwracamy uwagę na ich chłonność w zależności od laktacji, oraz grubość, żeby nie otaczały się pod ubraniem. Warto zwrócić uwagę, co jest najistotniejszą rzeczą, aby wykonane były z materiałów naturalnych, oddychających, niepodrażniających skóry. Niektóre mają paski samoprzylepne, co zabezpiecza przed przesuwaniem się. Wkładki laktacyjne kształtem i rozmiarem powinny być dopasowane, niektóre dodatkowo mają idealne dopasowanie do sutków.

Dla wielu mam to właśnie najważniejsza jest ich chłonność i materiał, z którego są wykonane niż ich widoczność pod ubraniem. Niestety, te wkładki, które zawierają tworzywo sztuczne, ceratki, a co za tym idzie, nie przepuszczają powietrza, mogą powodować odparzenia skóry i obcieranie sutków, co może powodować chwilowe problemy z karmieniem.

Główne zastosowanie wkładek laktacyjnych jest oczywiście wyciekające mleko. Niemniej jednak chłoną również pot, dlatego w okresie letnim należy je częściej zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.