Pieluszkowe ABC

Zalety pieluszek wielorazowego użytku

Zalety pieluszek wielorazowego użytku

A co z odparzeniami?

Pieluszki wielorazowego użytku są bezpieczne dla dzieci. Nie uczulają, nie wywołują odczynów zapalnych skóry i narządów rodnych dzieci bo nie zawierają szkodliwej chemii. Wykonane z bezpiecznych materiałów. Pieluszki wielorazowe oraz wielorazowe wkłady chłonne są wykonane z materiałów, które nie są bielone chlorem, szkodliwym dla zdrowia dzieci. Pieluszki jednorazowe bardzo często odparzają i przegrzewają skórę malucha , problem ten nie dotyczy pieluch  wielorazowych.

Pieluszki wielorazowe nie odparzają, gdyż są wykonane z materiałów termoregulacyjnych  i paroprzepuszczalnych , które pozwalają przenikać parze wodnej na zewnątrz, mają więc właściwości oddychające. Materiał nie przepuszcza wilgoci, a dziecko ma sucho. Choć są bardzo szczelne, nie ma obaw o zdrowie skóry dziecka, ze względu na najwyższej jakości materiał, który zapewnia dziecku maksymalny komfort.

W bardzo wygodnej w użytkowaniu i komfortowej  pieluszce  AIO (All-In-One), wewnątrz znajdują się dwie warstwy bardzo chłonnej, niebielonej froty bawełnianej, do której jest doszyty, długi wkład chłonny. Wkład ten jest przeszyty w trzech miejscach, które podpowiadają miejsca składania dla dziewczynki i dla chłopca. Takie złożenia języka pozwalają na dowolne sterowanie chłonnością. Skórę dziecka otula miękka, niebielona bawełna organiczna.

Pieluszki wielorazowego użytku są ekologiczne i ekonomiczne

Pieluszka wielorazowego użytku jest bardzo prosta w użytkowaniu. Nie musimy dopasowywać wkładów chłonnych do pieluszki i chociażby z tego powodu jest ona idealna dla tatusiów, babć i niań. Sprawdzi się również w żłobku. Łatwo się ją pierze, bo wkładamy do pralki i wyciągamy „gotową” pieluszkę. Pierzemy zgodnie z zaleceniami producenta detergentu do odzieży niemowlęcej. Suszymy rozłożone lub rozwieszone za uszko i panel na brzuszku w poziomie. Aby zapewnić dziecku komfort suchej skóry, do środka pieluszki możemy włożyć wkładkę Sucha Pielucha Polar lub Thermo. AIO dopasujemy do wieku dziecka. Pieluszki wielorazowego użytku ładnie pachną, są miękkie i miłe w dotyku. Z pieluszek jednorazowych wydziela się zapach środków chemicznych oraz moczu, który kumulują się  wewnątrz produktu. Pieluszki wielorazowe nie szeleszczą, są miękkie, wygodne i kolorowe. Z przyjemnością się je bierze do ręki. W Mommy Mouse znajdziemy zróżnicowany  asortyment i jest w czym wybierać. Skoro pieluszki wielorazowego użytku mają tak wiele zalet, po co wydawać pieniądze na jednorazówki, które nie są dobrym wyborem dla naszego maluszka?

Pieluszki wielorazowe są przyjazne środowisku, ponieważ przez cały okres pieluchowania  dziecka  używamy jednego zestawu pieluszek, który może posłużyć również młodszemu rodzeństwu, podobnie jak to było z pieluszkami tetrowymi. Jest to rozwiązanie ekologiczne, w przeciwieństwie do pieluszek jednorazowych, które lądują w koszach na śmieci – ilość pieluch jednorazowych zużytych w okresie pieluchowania przez jedno dziecko liczy się w tonach!!!  Skoro więc wyrzucamy, płacimy za wywóz tych śmieci ,musimy ponownie kupić paczkę pieluch, co wiąże się ze sporym wydatkiem – nie warto zamienić toksycznych jednorazówek na zestaw kilku, wielorazowych pieluszek?

Łatwo policzyć jakie oszczędności przynoszą pieluszki wielokrotnego użytku, nie mówiąc już o korzyściach zdrowotnych dla naszego maluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.